پنجاه هزار پاسخ, ده هزار بازدید روزانه در پربیننده ترین سایت زبان- به ما در تلگرام ملحق شوید: @chiMigan

برخی از صحبت های خانواده ها که به قصد دلسوزی گفته می شود،

0 امتیاز
64 بازدید
مه 29, 2018 در فارسی به انگلیسی توسط Migration to sweden (3,230 امتیاز)

برخی از صحبت های خانواده ها که به قصد دلسوزی گفته می شود، منجر به ناراحتی و جریحه دار شدن بیماران نابارور می گردد.

1 پاسخ

+1 رای
پاسخ داده شد مه 29, 2018 توسط azadeh (1,329 امتیاز)
انتخاب شد مه 30, 2018 توسط Migration to sweden
 
بهترین پاسخ
 Sometimes families of infertile couples make some comments to show sympathy, but in fact, they cause disappointment and discomfort. 

 

پ.ن. دوست عزیز به خاطر داشته باشید که توانایی ترجمه از یک زبان به زبان دیگر شامل دو سطح از توانایی است: 1- تسلط به زبان مبدا 2- تسلط به زبان مقصد.  به عنوان مثال برای ترجمه یک متن از انگلیسی به فارسی به نظر من تسلط به زبان فارسی مهمتر از تسلط به زبان انگلیسی است و باور غلط رایج این است که "من فارسی زبان هستم، پس زبان فارسی من تکمیل است و فقط باید به تقویت زبان انگلیسی خودم بپردازم".  این تصور کاملا غلط است. هرکس که به زبان مادری خود صحبت می کند الزاما به دستور زبان و حتی به آیین نگارش آن مسلط نیست. الان جملۀ شما از نظر دستور و انشاء زبان فارسی غلط است به همین دلیل ترجمه انگلیسی آن هم روان نخواهد بود.  متن فارسی روان و صحیح آن به این ترتیب خواهد بود: 

خانواده های زوج های نابارور گاهی با قصد دلسوزی مطالبی را عنوان می کنند که نهایتا منجر به ناراحتی و جریحه دار شدن احساسات آنها می شود.  

 
نظر مه 30, 2018 توسط Migration to sweden (3,230 امتیاز)
با سلام خدمت شما

درست می فرمایید.اما ذکر یک نکته که ترجمه یک ترجمه کیفی می باشد و جملات در قالب مصاحبه با افراد استخراج شده اند و ساختار عامیانه و کوچه بازاری دارند و در ترجمه، درتایید جمله ی سخن شما، با مشکل مواجه می شویم. اما به نظر منم ترجمه شما صحیح می باشد

با سپاس
نظر مه 30, 2018 توسط azadeh (1,329 امتیاز)
Thank you 

پرسشهای مرتبط

+2 امتیاز
3 پاسخ 74 بازدید
کلیه محتوای این سایت توسط کاربران در سایت چی‌میگن وارد شده است. حق کپی این مطلب با چی‌ میگن می‌باشد .

هدف اصلی سایت چی میگن کمک به شما در تبدیل جملات فارسی به انگلیسی،
تبدیل اصطلاح های فارسی به اصطلاحات انگلیسی، آموزش انگلیسی چه در کاربرد چه در استفاده روز مره انگلیسی، آشنایی با کاربرد اصطلاحات انگلیسی و همینطور برعکس، پیدا کردن معادل فارسی اصطلاحات تکنیکی انگلیسی است.

...