پنجاه هزار پاسخ, ده هزار بازدید روزانه در پربیننده ترین سایت زبان- به ما در تلگرام ملحق شوید: @chiMigan

دیکشنری برای سطوح A و B

0 امتیاز
26 بازدید
2 ماه پیش در معرفی کتاب, سایت توسط niknik (91 امتیاز)
سلام. من به زبان آموز سطح pre-intermediate (از A2 تا B1) که داره american english یادمیگیره چه دیکشنری مناسب هست معرفی کنم؟ دیکشنری های لانگمن و آکسفورد یه مقدار گیجم کردن. basic - elementary- essential- learner's dictionary .... گیج شدم کدوم اینا میتونه براش مناسب باشه.

ممنون میشم برای (intermediate (B1-B2 هم راهنمایی بفرمایید.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شد 2 ماه پیش توسط Tabrizi (29,029 امتیاز)
اگه زبان اموز شما تو یه روستای دورافتاده زندگی نمی کنه و دسترسی به امکانات داره که من اصلا استفاده از دیکشنری کتابی رو توصیه نمی کنم. بهترین دیکشنری ها نرم افزارهایی هستن که تلفظ لغات رو به صورت واقعی ادا می کنن (البته نه تلفظ کامپیوتری). چون همونطور که می دونید با علائم فونوتیک نمی شه تلفظ واقعی لغات مخصوص تلفظ آمریکن اونها رو نشون داد و فقط به صورت تقلیدی می شه این تلفظ ها رو یاد گرفت. برای نمونه شما تلفظ دو لغت apple و disintegrate (یک لغت ساده و یک لغت سخت) رو یک بار با علائم فونوتیک و یک بار هم با تلفظ واقعی آمریکن اونها تو نرم افزارگوش بدین تا متوجه تفاوت فاحش بین اونها بشین. من همیشه به همه استفاده از نرم افزاهایی که صداهای ضبط شده واقعی لغات رو دارن توصیه می کنم نه دیکشنری کتابی و خودم هم از اول زبان رو با دیکشنری نرم افزاری یاد گرفتم و تلفظم عین native speaker هاست.
نظر 2 ماه پیش توسط niknik (91 امتیاز)
صحیح می فرمایین. من هم منظورم نرم افزارش هست.  الان برای گوشیش میخوام اپ معرفی کنم اپ ها هم این تنوعی که گفتم رو دارن.
نظر 2 ماه پیش توسط Tabrizi (29,029 امتیاز)
برای گوشی پیشنهادم LDOCE 5 یا همون Longman Dictionary of Contemporary English هست که از نظر محتوا بسیار عالیه ولی به صورت آفلاین تلفظ نداره. اگه دیکشنری برای گوشی هست که بدون اتصال به اینترنت تلفظ های ضبط شده رو به صورت آفلاین داشته باشه خودم هم مایلم بدونم. ولی برای کامپیوتر بدون شک دیکشنری Narcis نسخه 6 رو پیشنهاد می کنم که 15 ساله از نسخه های مختلفش استفاده کردم و واقعا بی نظیره مخصوصا جدیدترین نسخه اش.

پرسشهای مرتبط

0 امتیاز
1 پاسخ 2,867 بازدید
+2 امتیاز
3 پاسخ 1,018 بازدید
+6 امتیاز
0 پاسخ 315 بازدید
+4 امتیاز
1 پاسخ 1,942 بازدید
کلیه محتوای این سایت توسط کاربران در سایت چی‌میگن وارد شده است. حق کپی این مطلب با چی‌ میگن می‌باشد .

هدف اصلی سایت چی میگن کمک به شما در تبدیل جملات فارسی به انگلیسی،
تبدیل اصطلاح های فارسی به اصطلاحات انگلیسی، آموزش انگلیسی چه در کاربرد چه در استفاده روز مره انگلیسی، آشنایی با کاربرد اصطلاحات انگلیسی و همینطور برعکس، پیدا کردن معادل فارسی اصطلاحات تکنیکی انگلیسی است.

...